logotyp
Login

KŘESADLO 2010

Křesadla v Karlovarském kraji již mají své majitele

Loket - v pátek 4. března 2011 byla již po páté slavnostně udělena na hradě Loket Křesadla za rok 2010 dobrovolníkům z Karlovarského kraje

Při slavnostním ceremoniálu byla udělena 4 dobrovolníkům "cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci" Křesadlo 2010. Oceněnými jsou paní Ludmila Jungová z Dalovic, p. Bedřich Loos z hradu Hartenberg, paní Denisa Pačanová z Ostrova a p. Věra Bartošová z K.Varů.
Držitele cen vybrala z celkem 21 nominací devítičlenná porota složená ze zástupců neziskových organizací, státní správy a samosprávy a sponzorů. Cena Křesadlo je "cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci", je to cena symbolická, účelem je poděkovat dobrovolníkům za jejich přínosnou činnost a také zviditelnit dobrovolnictví.
Křesadlo samotné je dílem uměleckého kováře z hradu Křivoklát a dokáže vykřesat skutečné jiskry. Pořadatelem 5. ročníku udílení cen Křesadlo 2010 dobrovolníkům Karlovarského kraje je Mateřské centrum Karlovy Vary, o.s. - středisko Dobrovolnické centrum Vlaštovka. Záštitu převzal náměstek hejtmana Karlovarského kraje pan Miloslav Čermák, a primátor města Karlovy Vary, Ing. Petr Kulhánek.

Slavnostním ceremoniálem nás provázeli "archeologové" herečka Diana Toniková a herec Petr Vavřík.


Ocenění dobrovolníci:
BEDŘICH LOOS: Hartenberg o.s Hradní pán hradu Hartenberg dokázal neskutečně mnoho pro záchranu tohoto historického, téměř zmizelého hradu za pomoci dobrovolníků z celého světa.

DENISA PAČANOVÁ: Primahorseland klub - stáj Prima horseland o.s. Předsedkyně a vedoucí o.s. Stáj Prima horseland se již několik let obětavě věnuje spolu se svými poníky oblasti výchovy dětí a mládeže v oboru chovatelství, jezdectví a vztahu k přírodě. Svým příkladným přístupem jak ke zvířatům, tak k přírodě učí děti lásce k obojímu. Navázala spolupráci s Dětským domovem, MŠ, ZŠ, nemocnicí , MDDM Ostrov atd.

LUDMILA JUNGOVÁ: KDU-ČSLJmenovaná je skromná a pracovitá . Starala se o mladou ženu na vozíku, snášela ji po točitých schodech na zádech, později začala pečovat i o její maminku. 15 let vařila nedělní obědy i štědrovečerní večeře pro mentálně postiženého muže.Oporou je pro psychicky nemocnou ženu, pět let nosila nákupy sousedce a tak by se dalo pokračovat do nekonečna. Letos jí bude 79 let a nám všem je dobrým příkladem.

VĚRA BARTOŠOVÁ: Mateřské centrum Karlovy Vary o.s.Za 14 let svého pracovního nasazení a osobními oběťmi ve prospěch MCKV dokázala vybudovat oblíbené místo navštěvované v hojné míře rodinami s malými dětmi. Díky zdařile napsanému projektu pod názvem Dobrovolnické centrum Vlaštovka se jí podařilo nastartovat fungování dobrovolnictví v Karlovarském kraji.

ZAKLETÝ PURKRABÍ NA HRADĚ LOKET

Rok 2011 je rokem dobrovolnictví, dvacet sedm reportérů dobrovolníků bude sledovat 54 dobrovolnických organizací a informovat veřejnost o jejich aktivitách. Na konci roku jejich aktivity zmapuje. Úspěšnou a prospěšnou činnost dobrovolníků v Karlovarském kraji lze zmapovat již od roku 2006. Od té doby bylo nominováno 152 obyčejných lidí, kteří dělají neobyčejné věci, však pouze 22 z nich se stalo držiteli ceny Křesadlo. A kdo se k nim přidá v letošním roce?
A co ten Zakletý purkrabí? Slavnostní předávání cen Křesadla / křesadlo je autorský originál Jaroslava Zívala kováře z Křivoklátu/ proběhne 4. března od 18.00 na hradě Loket. Celým večerem bude provázet herečka Západočeského divadla v Chebu Diana Toniková a Petr Vavřík a divadelní a historická skupina Rectus, která záhadu se zakletým purkrabím objasní.


Akci podporují:
Karlovarský kraj, Město Karlovy Vary, Vodárny a kanalizace K. Vary, a.s., Poštovní spořitelna,a.s., Eden group a.s., Moser a.s., Pizza Mama Mia, ProTebe live, Čajovna Tusculum, Sedlecký kaolín, COOP Jednota Toužim, Floristická dílna Martiny Štěpánkové, Mattoni, a.s., MUDr. Vlasák - Zdravá výživa, Stanislava Petele - profesionální fotografka, Hradní restaurant manželů Karlových, dobrovolnická skupina JAKOMÁČEK působící při ZŠ J. A. Komenského

Mediálním partnerem je MF DNES

I letos se bude udílet cena Křesadlo za rok 2010. Komu? To záleží Vás!

Věnujte prosím chvilku času zamyšlení nad člověkem, který by si podle Vás cenu Křesadlo zasloužil, a napište pečlivě svůj návrh.

Záštitu nad 5. ročníkem udílení cen Křesadlo 2010 převzal pan Miloslav Čermák, náměstek hejtmana Karlovarského kraje a pan Ing. Petr Kulhánek, primátor města Karlovy Vary. Slavnostní ceremoniál se koná v pátek 4. března 2011 od 18:00 hodin na hradě Loket.

Informace o Křesadle v ČR naleznete na stránkách Národního dobrovolnického centra Hestia www.hest.cz

NÁSTĚNKA

Projekt na cestě k úspěchu II.

obrázek
je podpořen z Operačního programu Zaměstnanost z Evropské unie.Číslo projektu CZ.03.1.48/0.0/0.0/16_046/0011175

Neformální POWER UP!

obrázek
je podpořena z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, výzva Zvyšování kvality neformálního vzdělávání reg. číslo CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_071/0013313

Mateřské centrum Karlovy Vary,z.s.

obrázek

NOVINKY

obrázek
obrázek
 https://www.facebook.com/pages/Mate%C5%99sk%C3%A9-centrum-Karlovy-Vary/324856464211244
Domů Mateřské centrum Karlovy Vary

Created by © 2015 -2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy